Forum za vozače
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum za vozače

Forum vozača GSP-a
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  GSPGSP  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 dali vas je nekada propustio tramvaj?

Ići dole 
+16
Tramvajdzija
Ika457
Gsp AnimatorkA
Lions Head
Ik206
Zemunac
nesas
Kjara
tramvajdžija
avramovicsasa
vlada0108
Delfin
djole
p1x1
Admin
ha,ha
20 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
ha,ha
Moderator
Moderator
ha,ha


Broj poruka : 334
Godina : 46
Datum upisa : 17.04.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty25.05.08 22:30

mene jos nije, pa cak i kada imam prenost u odnosu na njega affraid !!!
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 61
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.04.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty26.05.08 2:26

0068 ::
mene jos nije, pa cak i kada imam prenost u odnosu na njega affraid !!!
Isto mislim i ja nema veze da li imas prednost ili ne tu je GVOZDEN da istera sve na videlo
pod sloganom "Ko je jaci"
Nazad na vrh Ići dole
https://gspvozac.forumsr.com
p1x1
Admin
Admin
p1x1


Broj poruka : 408
Godina : 50
Datum upisa : 08.05.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty26.05.08 3:18

Ne znam o cemu pricate. Mene svi propustaju, pa cak i tramvaji Wink
@ 0068: A gde to vi imate prednost nad shinskim vozilom? Ja znam samo za jedno mesto u gradu, bas da vidim dali cete da pogodite.
@ Admin: Matori, retko kada je u pitanju "Ko je jaci", mnogo cesce je pitanje ko ima kochnice!!! Vi, osim sto imate "normalne" kocione sisteme, kocite silom trenja gume o asfalt (ako tako mogu nazvati ono sto pokriva nase ulice), dok tramvaji koce trenjem male povrshine metalnih tockova o prljavu (takodje metalnu) shinu, tako da svako iznenadno i neplanirano zaustavljanje zahteva upotrebu "shinskih" kocnica, sto za posledicu ima dubok naklon svih putnika propracen socnim psovkama i uvredama upucenim vozacu (tj. kocnicaru). A inache se zaista trudim da propustim sve koje bih usporavao. Medjutim, ne znam zasto pojedine kolege (iz autobuskih pogona) ne razumeju chinjenicu da NECU da dozvolim da mi "utrce" s' leve strane, naglo ukoche 5 metara ispred znaka za stanicu, otvore vrata i "kampuju" u stanici. Ovaj izraz kampovanje se odnosi na situaciju u kojoj "optimista" (vozac solo autobusa) zurno ulazi u prepunu stanicu i tuzno gleda putnike koji vise na vratima i pokusavaju da udju. Navedena pojava obicno traje 3-5 minuta.
OK, vidim da je smishljena provokacija, pa bed bi bio da vam propadne trud, morao sam da vas ispostujem.

Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hondaclub.co.rs
djole
Kondukter
Kondukter



Broj poruka : 29
Lokacija : beograd-banjica
Datum upisa : 18.04.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty26.05.08 9:34

odgovor na pitanje a gde vi to imate prednost nad sinskim vozilom?
odgovor:prednost imamo na slaviji kod meka kad idemo prema krstu a tranvaji izlaze iz nemanjine i nemisle da te puste ali to je i nebitno ko ima prednost bar za nas kolege ako se mi izmedju sebe nepostujemo verujte nece nas onda niko drugi postovati.
Nazad na vrh Ići dole
ha,ha
Moderator
Moderator
ha,ha


Broj poruka : 334
Godina : 46
Datum upisa : 17.04.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty26.05.08 11:04

sto kaze kolega za situaciju kada mu utrci bus sa leve strane to je isto kao kada ja cekam svajcarca da mu se zatvore vrata, a za to vreme ja bih bio vec na trecoj stanici. ili kada sviram ili blicam kolegi iz tramvaja da me propusti uz Beogradsku (ili niz) a on me gleda bledo kao da sam pao s'marsa i onda naravno kilavim za njim duz cele ulice 20km/h. jos ako nije desetka koja ide pravo nego 2,14,12 pa skrece desno kod pravnog jer oni voze polako taj deo pecajuci semafor koji zatvara mene a otvara njima i prolaze bez kocenja a mi sa 48, i 33 ostajemo na semaforu a nemozemo nikako da ih obidjemo u toj ulici sem kontra smera!!!
Nazad na vrh Ići dole
ha,ha
Moderator
Moderator
ha,ha


Broj poruka : 334
Godina : 46
Datum upisa : 17.04.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty26.05.08 21:30

citiram : A gde to vi imate prednost nad shinskim vozilom? Ja znam samo za jedno mesto u gradu, bas da vidim dali cete da pogodite?
pa prijatelju ja ne vozim tramvaj pa ne mogu sva mesta da ti nabrojim ali na trasi 48-ce znam za nekoliko: na slaviji kada dolazite iz nemanjine ima znak, iz bulevara kada ulazite u slavijuima znak, na autokomandi kada idete ka vojvode stepe a 48 ka trosarini posle kruznog toka imate znak ukrstanje sa putem sa prvenstvom prolaza, kao i kada izlazite iz vojvode stepe ka slaviji na delu puta gde secete bulevar isti znak. to su CETIRI mesta na kojima je tramvaj duzan da propusti vozila a verujem da ih ima na jos nekoliko mesta, i na sva cetiri stoji isti saobracajni znak. a na koje to jedno mesto si mislio, cisto bih voleo da znam kada nekada budem vozio tuda?
Nazad na vrh Ići dole
p1x1
Admin
Admin
p1x1


Broj poruka : 408
Godina : 50
Datum upisa : 08.05.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty27.05.08 1:13

Citat :
na autokomandi kada idete ka vojvode stepe a 48 ka trosarini posle kruznog toka imate znak ukrstanje sa putem sa prvenstvom prolaza
Bravo momcino, samo to ti je pogodak, ostalo su ti jaaako diskutabilne situacije. Na primer ulaz u kruzni tok Slavije iz Nemanjine - kada bi tramvaj stao da te pusti, stao bi pantografom tacno na ukrstanje trolne i tramvajske mreze i izbacio bi podstanicu koja napaja i trole i tramvaje. Isti slucaj je i sa ulaskom u kruzni tok iz Beogradske. A ono iz Vojvode Stepe prema Franshu ti ne stoji, jer shine tu nemaju nista sa kruznim tokom a znak stoji za putnicka vozila koja se ukljucuju u kruzni tok (provereno kod sudije, bas sam tu imao udes). Znaci Slavija je diskutabilna i to stoji ali pogledaj malo bolje, ako se pravilno prestrojis na vreme, ne dolazis u neugodnu situaciju da ocekujes da te tramvaj propusti na mestu gde ne sme da se zaustavi ( ukrstanje sa trolnom mrezom, prekidac skretnice i sekcioner). Opet kazem da se zaista trudim da propustim svakoga za koga procenim da bi ga usporavao, dok vam ne mogu garantovati za ostale. Meni ne pada na pamet da izigravam Kalimera i da se zalim na kolege (iz bilo kojeg pogona) zbog nekolegijalnosti jer se tako samo vise udaljavamo i razjedinjujemo a u sustini smo u istom chabru. Svako od nas ima svoj stil voznje i svestan je problema na koje ce naici, mene na primer 33 i 48 usporavaju (ima tu par izuzetaka), ali se ne bunim kao sto se ne bunim ni kada me neki tramvaj uspori (udavi) jer ne mogu da ocekujem od nekog kome ama bas ne odgovara brza voznja da jurca zbog mene. Jbg. ljudi , sta da vam kazem, imamo bar 4000 vozaca, dali zaista ocekujete da su svi normalni i stalozeni???
@ 0068: tebe sam upamtio po tom obilazenju u kontra smeru u Beogradskoj, to ne odobravam, ali sasvim OK vozis tako da mi nije problem da ides ispred mene ( ne usporavas me).
Eto sta se desava kada me vucete za jezik, pocecu jos i romane da pisem. Pozdrav i vidimo se na liniji cim dodjem sa boljke, 14 u podne mi je raspored za sledeci mesec. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hondaclub.co.rs
Delfin
Kondukter
Kondukter
Delfin


Broj poruka : 22
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.04.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty27.05.08 1:21

cho'ek nam ispricha zivotnu prichu:)
Nazad na vrh Ići dole
ha,ha
Moderator
Moderator
ha,ha


Broj poruka : 334
Godina : 46
Datum upisa : 17.04.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty27.05.08 23:00

u pravu je sto se tice mreze i tih prekidaca u koje se ja ne raumem ali verujem da mnogo ljudi to isto nezna. a jos veci problem tramvajdzijama je sto mi busadzije neznamo gde im se nalaze kriticna mesta. ja npr. kad vozim ne gledam u zice gore da vidim gde tacno im se to nalazi.
Nazad na vrh Ići dole
p1x1
Admin
Admin
p1x1


Broj poruka : 408
Godina : 50
Datum upisa : 08.05.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty28.05.08 1:48

Pa i ne trebas da gledas gore. To s' tobom nema veze, samo sam hteo da istaknem da su sve vrste vozila u nasem prevozu specificne i sa sobom vuku razlicite probleme. I ja sam skoro provalio zasto se vozacima autobusa dize kosa na glavi kada po kisici treba naglo da ukocite na ofarbanom pesackom prelazu (samo primer, verujem da ima jos toga).
Jos jedna molba: Ako vec dolazite u situaciju da utrcavate s' leve strane tramvaja pred stanicom, probajte da to nekako najavite tramvajdziji, blicanjem i sirenom. Meni nikada nije bio problem da stanem 5-6 metara pre znaka stanice i ostavim dovoljno mesta autobusu da se uglavi, ako ga na vreme primetim.
Opet, ima nas raznih. U mom slucaju osmeh i podignuta ruka prolaze kod vecine kolega, a ako i ne prodje...... pa mozda je imao los dan, tako da se obazirem na to.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hondaclub.co.rs
djole
Kondukter
Kondukter



Broj poruka : 29
Lokacija : beograd-banjica
Datum upisa : 18.04.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty03.06.08 1:27

ma nista vi mene niste razumeli ali nema veze Very Happy sretan sam i sa ovim odgovorima jer mi treba da smo slozni,ako nas trpaju sefovi nemoramo se trpati mi izmedju sebe. afro
Nazad na vrh Ići dole
vlada0108
Kondukter
Kondukter
vlada0108


Broj poruka : 13
Godina : 48
Lokacija : Miljakovac I
Datum upisa : 10.05.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty21.06.08 22:06

Samo mogu da kazem sledece - tramvaji me propustaju mnogo cesce nego ja njih! Cak kada malo bolje razmislim, cini mi se da ja nikada i ne propustam tramvaje, kao i drugi vozaci autobusa. Vecina tramvajdzija je OK, mada ima i baksuza koji ne obracaju paznju na druge ucesnike u saobracaju, kao jadna cupava tetka sa 10-ke koja ispisuje nalog dok vozi, kampuje na stanicama i ne gleda ispred, a onda sam joj ja kriv sto me nije videla ispred sebe. Iznervirala me je kao niko do tada.
Nazad na vrh Ići dole
ha,ha
Moderator
Moderator
ha,ha


Broj poruka : 334
Godina : 46
Datum upisa : 17.04.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty21.06.08 23:48

svaka cast Vladi na iskrenosti i realnom pogledu na to sto se tice propustanja, ja evo do sada nisam razmisljao tako. ima ljudi koji su me propustili 100 puta ali kada jedan napravi glup potez onda su mi svi krivi.
Nazad na vrh Ići dole
p1x1
Admin
Admin
p1x1


Broj poruka : 408
Godina : 50
Datum upisa : 08.05.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty22.06.08 2:02

@ Vlada 0108: He he, naleteo si na Branku. Imas srece sto nisi zapoceo svadju s' njom, ima "prebogat" recnik. Laughing
Inace, ja sam na 14 u podne, kako to da mene nisi upamtio?

@ 0068: Ja zaista ne gledam tako. Svakome moze da se potkrade glupost, ali uz malo razumevanja "s' druge strane", sve moze da prodje sa osmehom. Uvek se u takvim situacijama setim 2 dooobre izreke, evo, mozda i vama pomognu:
1. U svima nama cuci budala, samo ceka svoj sekund!
2. Nikada se ne prepiri sa budalom, naterace te da se srozas na njegov nivo i onda dobiti na iskustvo!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hondaclub.co.rs
avramovicsasa
Kondukter
Kondukter



Broj poruka : 49
Datum upisa : 29.07.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty01.08.08 3:39

kolege na drumu samo tolerancija i sve će biti u redu.

Lično se ne bih igrao sa tramvajem,on je možda sporiji od autobusa ali uvek stigne i sustigne kao u priči ,,Kornjača i Zec,,
Nazad na vrh Ići dole
ha,ha
Moderator
Moderator
ha,ha


Broj poruka : 334
Godina : 46
Datum upisa : 17.04.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty01.08.08 19:42

pre neki dan sam vozio adu 4 i iz nemanjine kad sam skretao levo u resavsku ustripovao sam se da je tramvaju crveno (a mozda i jeste bilo) nemam pojma sasekao sam ga junacki nenamerno. ja mislim da je ovaj zabo kocnicu u mestu, a tako je mogao da me odvali. moja greska priznajem. bio sam u desnoj traci i prestrojavao sam se u levu za skretanje i video sam tramvaj koji je isao uporedo ali 7-8 metara iza mene a ja da bih ugrabio da se prestrojim na vreme ispred jednog auta i da sam prikocio zajebao bih auto sto bi bilo i bolje nego tramvaj odlucio sam da prilikom prestrojavanja odmah skrenem levo ne racunajuci da i tramvaj mozda ima zeleno, a mislim da jeste imao. ovom prilikom bih hteo da se izvinim tom kolegi koji ce mozda nekad biti clan ovog foruma pa kada bude citao ovo prepoznace se Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
p1x1
Admin
Admin
p1x1


Broj poruka : 408
Godina : 50
Datum upisa : 08.05.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty02.08.08 0:48

Yap, tramvaju je zeleno (ako je isao pravo). Na tom semaforu je tramvajima (koji ne skrecu u Resavsku) zatvoren signal samo kada je u Resavskoj otvoren, a za one koji skrecu u Resavsku kada zatvori Resavsku i Nemanjinu na dole.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hondaclub.co.rs
tramvajdžija
Kondukter
Kondukter



Broj poruka : 14
Godina : 46
Datum upisa : 08.08.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty17.08.08 9:43

Ja sam juce propustio bar 10 da ih omlatim
Nazad na vrh Ići dole
p1x1
Admin
Admin
p1x1


Broj poruka : 408
Godina : 50
Datum upisa : 08.05.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty24.08.08 10:33

Ma sve mogu da shvatim, ali ove "strucnjake" iz firme Stup Vrsac nikako. Jos od Zeleznicke se popnu na sine i mrljave do Kneza Milosa, trude se da stignu pred zatvaranje semafora da bi skrenuli levo. Stvarno mi je cudno kako ih jos niko nije "omlatio". E, da, ima i u Lasti (Obrenovac) talenata. Od Bristola zajase sine u kontra smeru i tako do Zeleznicke. Jos te iznapusavaju ako vide da se bunis. Ne razumem kako ih ne kaznjavaju zbog takvih egzibicija? Ja sam par puta, nekim cudom, uspeo da ukocim "za dlaku", da ih ne omlatim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hondaclub.co.rs
ha,ha
Moderator
Moderator
ha,ha


Broj poruka : 334
Godina : 46
Datum upisa : 17.04.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty24.08.08 14:43

i ovi iz mladenovacke laste rade isto sto i ovi iz obrenovacke, znam vozim se cesto. znas ti kad je neki seljak stao na sine sa busom kod zeleznicke stanice i iza njega mu zvoni tramvaj, a on izbaci ruku kroz prozor i pokaze mu kao obidji me!! ali ne u fazonu da zajebava vozaca nego je covek stvarno tako mislio.
Nazad na vrh Ići dole
Kjara
Kondukter
Kondukter
Kjara


Broj poruka : 7
Datum upisa : 16.10.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty23.10.08 23:53

ja bi kao prvo razdvojila autobuske i tramvajske stanice, a pre toga tramvajske sine postavila u bastice na sredinu ulice npr.(bulevara). uvek me olade kombinacije ko ce da me sibne 2 ili 26 npr, a tu je i 79..ko zna mozda i pocnu sa realizacijom tog projekta do 2020g.
Nazad na vrh Ići dole
djole
Kondukter
Kondukter



Broj poruka : 29
Lokacija : beograd-banjica
Datum upisa : 18.04.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty25.10.08 20:06

da istins je treba se opustiti i iskulirati ali i to nekad prevrsi svaku meru ali bar mi kolege iz iste firme bi trebalo da se propustamo naravno ako smo u mogusnostima lol!
Nazad na vrh Ići dole
nesas
Admin
Admin
nesas


Broj poruka : 120
Godina : 49
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 29.07.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty27.10.08 1:46

tramvaj ne prasta
Nazad na vrh Ići dole
Zemunac
Moderator
Moderator
Zemunac


Broj poruka : 423
Godina : 39
Lokacija : Moonze
Datum upisa : 01.06.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty29.10.08 13:18

ni bus ...
Nazad na vrh Ići dole
Ik206
KV Vozač
KV Vozač
Ik206


Broj poruka : 108
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.07.2008

dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty31.10.08 14:21

Jedna stvar mi nije jasna:
U ulici Cara Dušana postoje 2 stanice na kojima staju zajedno tramvaji 2,5 i 10 i bus 79 umesto da on da staje zajedno sa 24-kom i 26-icom 20ak metara ranije. Rolling Eyes Da li neko zna zašto Rolling Eyes

Ko je to izmislio,svaka mu čast scratch silent
Nazad na vrh Ići dole
http://www.autobusi.net
Sponsored content





dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali vas je nekada propustio tramvaj?   dali vas je nekada propustio tramvaj? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
dali vas je nekada propustio tramvaj?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za vozače :: Vozila :: Tramvaji-
Skoči na: